Piltide tellimine digilaborist

Sissejuhatus

Omame kaasaegset Agfa laserprinterit piltide ilmutamiseks.

Printer teeb suurepärast tööd, selle tagavad printeri igahommikune lineariseerimine ning spetsiaalselt sellele masinale ja kasutatavatele fotopaberitele tehtud profiilid. Ka ei kasuta me pildiparandusprogramme, kui ei ole just väga vaja. Need meetmed kindlustavad ühtlase ja kõrge kvaliteedi iga päev, see tähendab, et ühest ja samast failist tellitud pildid erinevatel aegadel tulevad ühesugused.

Kui Teil on kasutada kalibreeritud monitor ning piltidele on lisatud meie labori profiil, siis peaks prinditud pilt tulema monitori pildiga sarnane. Digilabori profiili saate alla laadida meie kliendi FTP-serverist.

Piltide suurusi valides võta arvesse see, et printer kasutab selliste mõõtudega pabereid - 10,2 cm; 12,7 cm; 15,2 cm; 17,8 cm ja 21 cm. Populaarsemad nendest on 10,2 cm; 15,2 cm ja 21 cm. 

Nendest suuremate piltide trükkimiseks kasutame tindiprinterit, millega saab trükkida pilte lühema külje laiusega kuni 60 cm, levinumad mõõdud on - 30 x 40 cm, 60 x 40 cm, 60 x 80 cm, 60 x 120 cm

Pildifailide toimetamine laborisse

  1. Saada meile oma failid mingil infokandjal - kas mälupulgal, CD-l, DVD-l. Saatmiseks saab kasutada näiteks Eesti Post teenust. Lisa mäluseadmele ka nimekiri failidest koos soovitud piltide suuruse ja kogusega. Meie teeme pildid valmis ja saadame Teile teie soovitud aadressil.
  2. Too infokandja meie laborisse Merimetsa 53 Pärnu, lisa nimekiri soovitud piltidest, meie teeme pildid ja kätte saate kas samast kohast või saadame soovitud aadressile postiga.
  3. Saada pildifailid meile kasutades menüüd Fotode tellimine laborist
  4. Lae failid üles meie kliendi FTP- serverisse:

Kliendiserveri paroolid on:

server: raefoto.ee

kasutajanimi: klient.raefoto.ee

parool: Raefoto1

FTP-serverit kasuta alati, kui sul on see võimalus. See  on kõige lihtsam moodus oma failide toimetamiseks Raefotosse piltide tegemiseks. Ennem piltide üleslaadimist moodusta nendest kaust, millele anna piltidega seotud nimi(nt.Martini_sunna). Samuti võib pildid ennem saatmist kokku pakkida. Peale failide üleslaadimist serverisse palun saatke meile e-mail aadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. infoga üleslaetud kausta nimi, failidest tehtavate piltide soovi kohta: piltide mõõdud, arv ja kättetoimetamiseks postiaadress. Saades selle informatsiooni, eemaldame pildid serverist printimiseks. 

Server on avalik, see tähendab, et kõigil soovijatel on juurdepääs ka teie piltidele

 

FTP-serveri tarkvara failide üleslaadimiseks fzlogo

 

Piltide formaadist 

Kuidas tekivad piltide mõõdud?

Kui kasutad kaamerat, mille pildifaili külgede suhe on 4:3, mis hõlmab enamuse kompaktkaameraid ja Olympuse peegelkaamerat, siis saad pildid mõõtudega 10x13 cm, 15x20 cm. Kui kasutad kaamerat, mille pildifaili külgede suhe on 3:2, mis hõlmab enamuse peegelkaameraid, saad pildid mõõtudega 10x15 cm, 15x23 cm. Kõige kaasaegsematel kaameratel on võimalik kasutada külgede suhet 16:9, sel juhul tulevad pildid mõõtudega 10x18 cm. Vaadake oma digikaamera menüüd ja seadistage see nii, et pildistate sellise külgede suhtega pilte, nagu Teile kõige sobivam tundub.

Kokkuvõtvalt, meie labor kasutab lühema külje eelistust, mis tagab selle, et kogu fail on pildil olemas.

Kui on vaja pilti mingisse kindlasse mõõtu, näiteks läheb pilt raamimisele, siis tuleb seda kindlasti öelda. Raamide mõõdud võivad erineda vaikimisi pildi mõõdust suurel määral.

.

Kasulikke nõuandeid

  • kui oled kodus oma pilte mingi töötluprogrammiga korrigeerinud, lisa kaaskirjale märge `mitte korrigeerida`
  • soovi korral saab piltidele ümber valge raami laiusega 4 - 10 mm

Tellitud piltide eest saadame arve Teie e-mailile, mille järgi toimub tasumine.

Raefoto OÜ arveldusarve number on 221003108568 Swedbankis