Fotoateljees pildistamine on puhas rõõm. Kaasa tuleb võtta rõõmus meel ja ületada pisike hirm poseerimise ees, mis on meile üsna omane. Atelejeepilt aitab muuta hetke sündmust ajas jäävaks, nii et ka paarikümne aasta pärast on seda tore meenutada. Sündmus võib olla kas tänane ilus päev, sünnipäev, pulmad, lapse ristimine, pere jäädvustamine või veel mitukümmend põhjust.

Riietus võib olla igapäevane, pidulik, stiilipuhas, napp või lihtsalt lõbus, kõik see aitab pildistamise õnnestumisele kaasa. Koos fotograafiga valitakse välja taustad, rekvisiidid, luuakse vastav meeleolu ja edasine sõltub juba fotograafiajumala heatahtlikkusest ja modellist.

Tänu digitaalsele pildiajastule on peaaegu kohe võimalik kiigata ka tulemusele ning valida omale sobivad pildid, mida siis paberpildiks vormistada. Sest sõltumata ajastust vaadatakse neid pilte, mis on riputatud seinale või kleebitud albumitesse.

Nüüd küsite, mis see kõik võiks maksta. Meie vastame, et alati jõuame kokkuleppele. Pildistamisest pildini on päris mitu astet, nii on ka hinna kujunemine natuke keeruline. Nii mõjutab hinda pildistamisele ja meeleolu loomisele kuluv aeg, piltide suurus, piltide arv ja kogus ning veel mõned tegurid.

Pildistamise hind

Kui palju võiks kuluda aega? Sellele on keeruline vastata, igasugune pildistamine on looming, sõltub modelli ning fotograafi koostööst ja ei kipu alluma aja reeglitele, kuid kogemused ütlevad, et pool tundi on kindlasti vajalik.


Lemmikute pildistamine on lõbus sündmus, kui nad ainult paigal püsiks.

 

Pruutpaarid